Podlahové topení, topenářské práce

Podlahové topení, topenářské práce

Systémy teplovodního podlahového vytápění patří dlouhodobě mezi nejžádanější způsoby vytápění, a to nejen obytných prostor, ale i prostor komerčních, jako jsou sportoviště, výrobní a skladovací haly, autosalóny nebo administrativní budovy.

Čím si získává podlahové topení tak výraznou oblibu:

  • Šetří provozní náklady na vytápění
  • Rovnoměrné šíří teplo v místnosti
  • Jednoduché estetické řešení do každého prostoru, protože není vidět
  • Snižuje prašnost v místnosti

Nespornou výhodou je i rovnoměrné rozložení teploty v prostoru, které je docíleno sáláním, při kterém se energie šíří do prostoru prostřednictvím naakumulované topné desky. Proces sálání zabezpečí rovnoměrné rozložení teploty nejen po celé ploše topné desky, ale i v celém prostoru.

Využitím procesu sálání lze udržovat teplotu ve vytápěném prostoru o 2–3 °C nižší oproti stejné místnosti vytápěné klasickým radiátorovým systémem, a to při stejném pocitu tepelné pohody. U procesu sálání se předpokládá roční úspora energií okolo 10–15 %. Mnoho investorů požaduje nejen estetickou čistotu interiérů bez viditelných rozvodů nebo tepelných zdrojů, ale zohledňuje i hygienickou stránku, neboť provozováním teplovodního podlahového vytápění je významně snížena i prašnost ve vytápěném prostoru. Právě tyto důvody dělají z podlahového vytápění právem nejoblíbenější otopný systém s předpokládanou roční úsporou energií řádově mezi 10–15 %.

Dejte přednost kvalitě a produktům, na které se můžete spolehnout.

Rozdělovací sestavy

Jedním ze základních montážních prvků teplovodního podlahového vytápění jsou rozdělovací a mísicí sestavy, bez kterých se žádná instalace neobejde. Základní funkcí všech sestav je zajistit rozdělení otopné vody do jednotlivých topných smyček, jejich hydraulické vyregulování a řízení průtoku v případech, kdy je použita zónová regulace jednotlivých vytápěných prostor.

Potrubí

Kvalitní potrubí je druhým ze základních prvků skryté instalace při realizaci moderního systému teplovodního podlahového vytápění. Jednotlivé topné smyčky instalované v betonové mazanině podlahové desky, zajišťují průtok teplonosného média a přenos tepla do betonové mazaniny kontaktem s vnějším povrchem trubky v celém obvodu a délce. Pro instalaci topných smyček se používají dva základní typy potrubí v závislosti na materiálovém provedení, a to potrubí ALPEX nebo PE-X.

Realizace

Podlahové vytápění

Zobrazit více

Další služby

Rekuperace vzduchu

Klimatizace Panasonic

Tepelná čerpadla Panasonic

Novinky

Magazín serveru ePoptávka.cz o nás napsal...

Instalace klimatizace nebo tepelného čerpadla je rozhodnutí, které je vždy důležité konzultovat s odborníky,…